Bez dph a pokladna

Je možné prodat pokladnu? Je to možné, a to pouze v případě, že je neregistrováno & obvykle prostřednictvím servisní společnosti daného výrobce, protože pouze oni mají zájem o koupi použitých pokladen. Můžeme také použít pokladnu pro sešrotování. A pokud jsou mechanismy z pokladny ve velmi užitečném stavu, je důležité jej prodat jiné společnosti.

V předpisech o prohlížení registračních pokladen neexistují žádná výslovná výslovná ustanovení, která by se vztahovala na postup daňového poplatníka s vlastněnými registračními pokladnami v případě ukončení jeho ekonomických funkcí. Žádné ze současných předpisů nezakazuje daňovému poplatníkovi prodat použitou pokladnu, kterou vlastní. Tato pozice je také závislá na individuální hře, která byla zaznamenána 23. srpna 2012 pod číslem ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, ve kterém ředitel finanční komory v Bydgoszcz uvedl, že po stažení pokladen ze země a vytvoření všech formalit ze zákona zůstává nařízení o pokladnách u daňového poplatníka. Nepoužívá proto žádné překážky, aby v popsané situaci mohla být pokladna fyzicky poškozena nebo prodána jiné osobě. Ačkoli implementace ukazuje, že nikdo kromě výrobce není zaneprázdněn nákupem použité pokladny. Posledním je skutečnost, že prodejní pokladna je nástrojem ke konkrétnímu účelu a její obsah, fungování a způsob použití daňovým poplatníkem jsou velmi přesně zapsány v předpisech, které se zabývají registrační pokladnou. Pouze autorizovaní polští výrobci a subjekty, kteří provádějí nákup nebo dovoz pokladen uvnitř Společenství a kteří mají potvrzení předsedy Úřadu opatření, že čítače, které nabízejí, vykonávají funkce registrované v čl. 111 6a a kritéria a také podmínky, které musí splnit. A pokud chce daňový poplatník prodat pokladnu jiné společnosti, bylo by vhodné toto rozhodnutí prodiskutovat se správnou službou registrační pokladny, která posoudí, zda pokladna splňuje požadavky zaregistrované v usnesení o DPH a případně instaluje nový fiskální modul.